Звіт, оприлюднений цієї середи Міжамериканською комісією з прав людини показує, що на Західній Півкулі насилля проти ЛГБТ-спільноти забрало життя, щонайменше, 594 людей між 1 січня 2013 року та 31 березня поточного року. Про це пише видання Washington Blade.

Більше половини з цих випадків сталися у Бразилії. Вони включають в себе й 8-річного хлопчика з Ріо-де-Жанейро, який імовірно був убитий своїм батьком у лютому, через те що останній був “не в змозі прийняти гомосексуальність”.

Звіт показує, що протягом 15-місячного періоду 29 відкритих представників ЛГБТ-спільноти в Гондурасі, країні, яка має найвищий показник вбивств на душу населення в світі, втратили своє життя через ненависть з боку оточуючих.

Майже в половині з 594 вбивств, задокументованих комісією протягом цього періоду, було вбито транс-жінок. У доповіді також наголошується на загибелі Дуейна Джонса, транс сексуального підлітка з Ямайки, який був зарізаний за межами Монтего-Бей в липні 2013 під час вечірки.

Комісія вказує, що 80% жертв транс-вбивств в Північній та Південній Америці були віком до 35 років. Автори доповіді також приходить до висновку, що середня тривалість життя транс-людей в західній півкулі складає приблизно 30-35 років саме через насилля, а не медичні показники.

“Насильство щодо трансґендерів, зокрема, транс-жінок, є результатом комбінації декількох чинників: відчуження, дискримінації та насильства в родині, школах та у суспільстві в цілому; відсутність визнання їх гендерної ідентичності; їх участь у професіях, які піддають їх більшому ризику стати жертвою насильства”, – йдеться в прес-релізі комісії. – “Транс-жінки та представники інших змінених тендерів часто стають мішенню й самих правоохоронних органів, які, як правило, діють неправомірно через суспільні забобони. Такі люди часто піддаються дискримінації й у системі правосуддя”.

Звіт про Глобальні права, що включає в себе статистичні дані бразильського секретаріату з прав людини, вказує, що трохи більше половини зареєстрованих у 2012 році вбивств представників ЛГБТ в найбільш населеній країні Південної Америки також були транс-людьми. Приблизно 52% з них мали темний колір шкіри.

Звіт Латинської Америки та Карибського басейну від Мережі трансґендерних жінок відзначає, що між 2005-2011 роками в Колумбії було вбито 61 транс-жінку. У програмі Національної коаліції по боротьбі з насильством у минулому році повідомлялося, що транс-жінки та ЛГБТ загалом в США, швидше за все, страждають від “серйозного насильства” через власну сексуальну орієнтацію та/або гендерну ідентичність та самовираження.

Комісія висловила стурбованість тим, що багато країн по всій Америці не відстежують інциденти анти-ЛГБТ насильства.

Між тим, Аргентина та Уругвай останніми роками прийняли всебічні закони, що наголошують на правах транс-людей. Куба ж пропонує безкоштовну операцію зі зміни статі у рамках власної національної системи охорони здоров’я, хоча це нововведення мало доволі високий рівень критики у суспільстві.

Законодавці з Мексики минулого місяця схвалили законопроект, який дозволить транссексуалам юридично змінити свою стать без рішення суду. В той же час, у Чілі влада продовжуює обговорювати заходи, які дозволили б людям юридично змінити своє ім’я та стать без хірургічної зміни статі.