Минулого місяця в Запоріжжі відбувся щорічний Веселковий Флешмоб. Майже сто учасників та учасниць пройшли символічні «100 метрів гордості», чим заявили мешканцям та мешканкам промислового міста про свою реальність.

Вже за лічені години у столиці України в рамках правозахисної платформи КиївПрайд-2019 має відбутися Марш Рівності. Окремою колоною у мирній ході братимуть учать й запоріжці та запоріжанки — активістський та волонтерський склад Гендер Зед. Ми запитали їх про те, чому вони це роблять. Дивіться відповіді у наступних відео.

«Для  мене це питання солідарності. Люди виходять на Марш не лише тільки якщо вони належать до ЛГБТ»

«Марш Рівності — це свято свободи»

«Ми не якісь часточки, які спурхують повітря. Ми є, і ми рівні»

Нагадаємо, КиївПрайд було засновано 2012 року, коли в Україні протягом кількох років спостерігалося підвищення систематичного порушення прав людини щодо ЛГБТ+ громадян, зростала істерія, спровокована гомофобно налаштованими угрупуваннями. Все це відбувалося на тлі ймовірних змін до законодавства, що підірвали б хитку українську демократію: на розгляд парламенту тоді потрапив проект закону про заборону так званої «пропаганди гомосексуалізму», подібний до прийнятого раніше у РФ однойменного федерального закону. З огляду на це, найактивніша частина ЛГБТ-спільноти в Україні більше не могла мовчати та лише спостерігати за погіршенням ситуації.