Важко не погодитись: що складніше влаштована будь-яка система, то меншим стає наше бажання нею користуватися. І хоч це не аксіома, втім, найчастіше людям притаманно робити все можливе задля спрощеня життя. Незважаючи на це, на жаль, сферу медицини у нашій країні точно не назвеш простою та клієнтоорієнтованою.

Українці й українки у багатьох куточках країни і досі вимушені шикуватися у довжелезні черги перед лікарнями, займаючи місця чи не з самого світанку… щоби просто записатися до лікаря! І практично кожен вимушений контакт із застарілою медичною системою стає двобоєм, у якому ніколи немає переможців, але завжди є постраждалі.

Тож, певно, чи не кожен й кожна опинялись ви у ситуації, коли здоров’я раптово погіршилось, а відвідати лікарню змоги немає. Виїзд лікаря на дім – задоволення не з дешевих, а інших варіантів просто не існувало. Але, на щастя, світ змінюється і диджиталізація спрощує наше життя у найрізноманітніших його аспектах.

Робота, навчання, шопінг, спілкування – кожен та кожна з нас у тій чи іншій мірі вже давно спростили своє життя завдяки Мережі. Сайт Help24.org.ua став одним з небагатьох справді корисних диджитал-провідників у сфері здоров’я.

Цей ресурс призначений для того аби кожен та кожна, хто отримує або прагне отримати послуги пов’язані з ВІЛ-інфекцією, мав усю корисну інформацію зібрану в одному невеликому ресурсі. І ні, це не черговий перелік лікувальних установ із давно застарілими даними й неактуальними телефонами! Це – сайт з унікальним рейтингом медичних закладів і лікарів/лікарок. Help24 допоможе в ухвалені справді зваженого рішення щодо вибору лікарні та конкретного лікаря або лікарки. 

Дванадцять спеціально навчених команд (так званих «громадських рапортерів») у дванадцяти різних регіонах України оцінювали якість послуг за спеціально розробленою багаторівневою рейтинговою системою. Серед регіонів охоплених проєктом є й Запорізька область.

Важливим є те, що звичайні користувачі та користувачки сайту у кілька кліків можуть самі оцінити свою лікарню або конкретного лікаря/лікарку, таким чином зробивши свій невеличкий внесок у великі зміни. І йдеться саме про реальні зміни: бо саме результати оцінок користувачів та користувачок стануть основою для розробки системи мотивації та підтримки лікарень із низьким рейтингом!

А на початку грудня ресурс суттєво оновився і став ще більш практичним та корисним: безкоштовні онлайн-консультації від експертів та експерток з питань здоров’я та психології – тепер на відстані кількох кліків. Про це повідомляє Альянс громадського здоров’я*.

Після швидкої реєстрації користувач(к)и отримують змогу записатися на безоплатний онлайн-прийом до обраного фахівця або фахівчині. Особливо цінною є наявність чималої кількості «вузьких» спеціалістів та спеціалісток – інфекціоністів, дерматовенерологів, наркологів, гінекологів тощо.

  • Хочеш дізнатися більше про портал Help24 та чи підходить він для тебе?
  • Маєш запитання або пропозиції щодо функціоналу веб-сайту?
  • Потребуєш допомоги із записом на прийом чи слушної поради щодо вибору спеціаліста(-ки)?

Для цього на сайті є онлайн-чат, адміністратор(к)и якого оперативно дадуть відповідь на твоє запитання, відреагують на твої зауваження та опрацюють твої пропозиції. 

До зустрічі на Help24.org.ua!

P.S. Ну, а якщо ти гомо- або бісексуальний хлопець із Запоріжжя, то все ще простіше: запас презервативів та лубрикантів, безболісний й швидкий експрес-тест на ВІЛ, сифіліс та гепатит C, консультації психолога, сейф-бокси для тебе та твого партнера – все це ти можеш отримати у офісі нашої організації. Це безкоштовно, анонімно та конфіденційно! 
Просто напиши нам за допомогою контактної форми на сторінці «Здоров’я», і ми з тобою обов’язково зв’яжемося. ;)

* Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» є провідною недержавною професійною організацією, яка у співпраці з державою та організаціями громадянського суспільства здійснює істотний вплив на епідемію ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів в Україні.

Система рейтингування лікувальних установ і медичних працівників розроблена і реалізована в рамках проєкту «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).