Менше місяця тому ми розповідали вам, чому Запорізький митрополит Лука був не правий, коли прирівняв учасників тоді ще анонсованого заходу до вбивць та злодіїв.

«Конституційне право на мирні зібрання не може поширюватися на демонстрацію нечесті і пороку. Використовуючи таку логіку розуміння права, можна тоді виступати і з ініціативою проведення парадів корупціонерів, брехунів, перелюбників, злодіїв, убивць і т.п., тому що і вони хотіли б суспільного схвалення їх свободи вибору і можливості грішити», – заявив він.

Організаційний комітет «ЗапоріжжяПрайду» тоді у своїй заяві викрив митрополита у підбурюванні до дискримінації. Ми також відправили звернення до Офісу Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини з проханням дати оцінку висловам митрополита Луки, які містять відверту мову ворожнечі.

Днями з Офісу Уповноваженої надійшла відповідь на наше звернення. Нижче ви можете ознайомитися з нею.

«Уповноваженим засуджуються всі випадки дискримінації та розпалювання ворожнечі щодо представників ЛГБТІ-спільноти, в тому числі з боку публічних осіб» – йдеться в листі.

Окрім загального, у листі зазначається й про конкретні дії Уповноваженої з прав людини. Так, після моніторингу сайту Запорізької єпархії у Офісі Уповноваженої вирішили звернутися до митрополита Луки із застереженнями:

«Окрім того повідомляємо, що під час моніторингу стану дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин … виявлено, що на офіційному сайті Запорізької єпархії розміщено звернення Ради козацьких отаманів і духівників (щодо недопустимості проведення ЛГБТ заходу «ЗапоріжжяПрайд»).

З метою попередження таких випадків та усунення виявлених порушень … направлено лист до Митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки з проханням не допускати поширення повідомлень, які містять ознаки дискримінації та можуть бути причиною посилення ворожнечі стосовно окремих груп населення», – зазначається в листі.

Наразі невідомо, чи отримав митрополит Лука вищезазначеного листа, але згадане представником Уповноваженої звернення все ще доступне на сайті Запорізької єпархії.