Виявляється, 41% людей не вміють правильно одягати презерватив, згідно з дослідженням організації Contraceptive CHOICE project! А лише він здатен захистити від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Звісно, за умови вірного використання. Тож, щоб не потрапити у ці сумні 41% – прочитайте цю статтю до кінця. 

Як обрати презерватив?

Вкрай важливо, щоб презерватив точно відповідав розміру пеніса.

Якщо виріб буде завеликий, то, може, й не захистить від інфекцій. Ба більше – буде ковзати або зовсім зіскочить під час сексу. Або призведе до тертя та дискомфорту. Тож, у цьому випадку краще не перебільшувати з розміром. 

Надто тісний кондом може порватися під час сексу. Він може призвести до травм, втрати чутливості та в’ялості пеніса. Тож, применшувати розмір теж не варто.

Для того, щоб обрати правильно – треба виміряти довжину та діаметр пеніса в стані ерекції.

Дуже важливо зважати на матеріал кондому. Більшість презервативів на полицях магазинів та аптек виготовлені з латексу. І якщо ні у вас, ні у партнера (чи партнерки) немає алергії, то це чудовий та недорогий варіант. В іншому випадку, варто обрати поліуретановий виріб.

Завжди перевіряйте термін придатності!

Де купити презерватив?

Найкраще купувати презерватив у аптеці, бо умови зберігання та температурний режим там найкращі. Щоб уникнути підробок, можна звернутися до спеціалізованих секс-шопів, або до офіційних сайтів виробників.

Якщо ви гей чи бісексуал із Запоріжжя, то можете безкоштовно отримати презервативи у нас в офісі. Для цього просто запишіться на консультацію.

Як обрати змащувач?

Навіщо лубрикант? Є кілька причин, чому він має супроводжувати кожен ваш секс.

Безпека. Використання змазки зменшує тертя, а отже – ризики розірвання презерватива. Чим довше триває статевий акт – тим більше потрібно змазки.

Комфорт. Разом з лубрикантом проникнення буде плавним, швидким та безболісним.

Який лубрикант обрати?

З латексними презервативами можна використовувати змащувач лише на водній чи силіконовій основі. Адже рідини на основі олії руйнують латекс. Для виробів з поліуретану підійде будь-який варіант.

Ніколи не використовуйте підручні засоби замість змазки! Слина, крем чи соняшникова олія не підходять ні для статевих органів, ні для презерватива.

Де зберігати презерватив?

Звучить як банальне питання, однак це дуже важливо для цілісності презерватива. Висока температура чи прямі сонячні промені руйнують латекс.

Не варто носити презерватив у кишені чи гаманці, бардачку автомобіля, або серед дрібниць у сумках щоб уникнути механічного пошкодження. Та й в холодильнику йому не місце.

Якщо презерватив потрібен вдома, то краще тримати його в окремій шухляді, де немає ризику пошкоджень чи впливу температури.  

Щоб взяти кондом із собою – покладіть його в окрему кишеню у сумці чи рюкзаку. А ще краще – придбати спеціальний кондомхолдер.

Коли потрібно одягати презерватив?

Тут все просто. Одягайте презерватив, коли статевий член ВЖЕ ерегований, однак проникнення ЩЕ не відбулося. Адже у предеякуляті міститься сперма та інфекції.

Новий презерватив потрібно використовувати під час кожного статевого акту.

Як одягати презерватив?

Для початку беремо презерватив у руки, перевіряємо цілісність та термін придатності.

Вже потім відкриваємо упаковку. Для цього не можна використовувати зуби чи гострі предмети.

Знайдіть вірну сторону: згорнуті краї повинні легко розкочуватися по пенісу.

Помістіть кондом на кінець голівки ерегованого пеніса, стисніть кінець презерватива, випустивши повітря (це важливо! адже якщо залишити повітря, при еякуляції – він розірветься), а тоді поступово розгортайте краї. Розгортати презерватив треба до самого кінця, тобто до лобка. Знімайте кондом лише після повного завершення статевого акту.

Не можна використовувати один презерватив двічі або надягати два кондоми одночасно.

Один презерватив призначений на 15-20 хвилин фрикцій. Якщо статевий акт триває довше, бажано його змінювати.

Інший секс – інший презерватив

Під час переходу від анального сексу до орального чи вагінального  – слід замінити презерватив на новий.

Те саме стосується і сексу із більше ніж одним партнером. Для кожного – свій презерватив.

Захист для орального сексу

Герпес, гонорея, гепатит і ВІЛ передаються під час орального сексу. Не нехтуйте презервативом під час оральних пестощів. Використовуйте кондоми або латексні серветки (при анілінгусі).

Як зробити із презерватива латексну серветку:

Більше деталей про правила орального сексу читайте у нашому матеріалі.

Як зняти презерватив?

Знімаємо презерватив одразу після остаточного завершення статевого акту.

Довгі обійми – лише після зняття презервативу. Чим довше триває проникнення після еякуляції, тим більша ймовірність, що презерватив протече. Тому одразу, поки пеніс ще ерегований, треба стягнути контрацептив, притримуючи його біля кільця основи.

Не варто викидати презерватив у каналізацію, скористайтеся сміттєвим баком.

Що робити, якщо презерватив порвався?

Після сексу перевірте цілісність презерватива. Якщо презерватив порвався або зісковзнув, не панікуйте, а відразу зверніться до СНІД-центру вашого міста та отримайте постконтактну профілактику ВІЛ. Це набір препаратів які треба випити в перші 72 години після незахищеного сексу. Вони знижують ймовірність розвитку ВІЛ-інфекції. Це безкоштовно, тому якомога швидше звертайтеся по допомогу. У Запоріжжі СНІД-центр знаходиться за адресою: вул. Сталеварів, 28А.

Однак постконтактна профілактика зможе захистити вас лише від ВІЛ. Тому рекомендуємо звернутися до лікаря та пройти обстеження на інші інфекції.

Презерватив – не прояв недовіри, а безпека для вас та ваших партнерів.

Кохайся, піклуйся, тестуйся!