Нагадаємо

Восени минулого року в Запоріжжі пройшов перший Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Близько сотні його учасників та учасниць об’єднали свої зусилля, щоб зробити оточення більш інклюзивним та толерантним.

Цієї осені ми зібрали союзників та союзниць вдруге — але перед екранами гаджетів та комп’ютерів, під час прямої трансляції два дні поспіль. Запланований в офлайні захід довелося за лічені дні переносити в мережу, з огляду на нові карантинні обмеження. Зрештою, це не завадило проведенню другого Форуму союзників та союзниць ЛГБТ, про що ми вже розповідали.

Напрацьовані на минулорічному Форумі ідеї перетворилися на концепти та тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ. І поки ми у Гендер Зед підбиваємо підсумки нового конкурсу проєктів, що стане продовженням цьогорічного Форуму, нам є що розповісти про вже реалізовані у жовтні концепти.

Усі проєкти втілено за підтримки фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ).

 

Вебінари на чутливі теми

Команда онлайн-порталу з сексуальної освіти «Вперше» провела одразу два вебінари на чутливі та важливі теми. Спікеркою у цьому проекті залучили психологиню та тренерку Марину Діденко.

Перший вебінар під назвою «Як розмовляти з дітьми про їхню сексуальність» торкнувся багатьох делікатних питань, які зазвичай, нажаль, батьки не обговорюють зі своїми дітьми. Страхи та міфи, поради та застереження для батьків ЛГБТ-дітей у повній мірі розкрито лекторкою протягом майже годинного відео. Цей вебінар назбирав вже понад три сотні переглядів, і їхня кількість продовжує зростати.

Другий вебінар «Як почуватися комфортно зі своєю сексуальністю», розрахований насамперед на ЛГБТ-молодь, насправді буде цікавим для всіх. У відео ви дізнаєтеся, як відкритися батькам та друзям, навчитися комфортно жити зі своєю ідентичністю, боротися з булінгом в школі/на роботі, а також дбати про свою безпеку та мати практичні інструменти для боротьби з насиллям.

Тренували толерантність

Проте не обійшлося й без офлайн заходів. Так, два тренінги «Гендерно чутлива журналістика: як писати на чутливі теми і теми «мови ворожнечі» відбулися до карантинних нововведень у вересні. Спікером тренінгів виступив Владислава Гладкого з ГО «Центр сприяння інформаційним технологіям».

Під час тренінгу усі учасники та учасниці дотримувалися правил соціального дистанціонування.

Перший тренінг пройшов у Миколаєві. Цікаво, що під час цього тренінгу учасники/ці самостійно згадували, що вони чули про ЛГБТ-людей, а тренер мав спростувати або підтвердити це твердження. Не було жодного твердження з відомих і названих, яке потребувало б підтвердження — усі виявились міфами, як то: «пропаганда гомосексуалізму», «у гомосексуальних людей не може бути дітей» тощо. Зазначили, що переважна більшість міфів та маніпуляцій використовують також «мову ворожнечі».

А ще тренінг відбувся у Херсоні. Учасники та учасниці опрацювали, в першу чергу, теми «мови ворожнечі» та розібрали правильне вживання термінів щодо ЛГБТ-людей, а також інших чутливих верств населення: переселенців, представників національних спільнот. Учасники та учасниці звернули увагу на великий обсяг пропаганди та міфів щодо ЛГБТ, які доволі часто лунають зокрема від представників політичних сил на півдні України. Розібрали відповідні приклади з Херсонської міської та обласної рад: звернення щодо недопущення одностатевих шлюбів від міської ради, проведення форумів «за сімейні цінності» в обласній раді.

 

Вже зовсім скоро буде оголошено переможців нового конкурсу проєктів, а це значить що попереду ще один рік плідного союзництва!