Раніше
Більше року тому в Запоріжжі пройшов перший в своєму роді Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Тоді близько сотні його учасників та учасниць об’єднали свої зусилля, щоб зробити оточення більш інклюзивним та толерантним.
Цієї осені ми зібрали союзників та союзниць вдруге — але перед екранами гаджетів та комп’ютерів, під час прямої трансляції два дні поспіль. Запланований в офлайні захід довелося за лічені дні переносити в мережу, з огляду на нові карантинні обмеження. Зрештою, це не завадило проведенню другого Форуму союзників та союзниць ЛГБТ, про що ми вже розповідали.
Напрацьовані на Форумі ідеї перетворилися на концепти та тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ. Нещодавно Гендер Зед оголосив підсумки цьогорічного конкурсу проєктів, а поки у нас є час розповісти про останні реалізовані концепти попереднього Форуму.
Усі проєкти втілено за підтримки фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ).
Толерантна медицина
Спільнота українських лікарів-блогерів #свійдок реалізувала концепт покликаний дестигматизувати медичних працівників та працівниць щодо пацієнтів з ЛГБТ-ком’юніті. Даний проєкт є надзвичайно важливим для пацієнтів/ок, лікарів/ок, медичних працівників/ць, адже якісна, чуйна, однаково добра медична допомога є основою толерантного, гармонійного суспільства. Автори та авторки проекту провели професійну зйомку відеороликів з кількома лікарками.
Так, сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська у вебінарі на тему «Поняття коректної лексики — ведення прийому ЛГБТ+ пацієнтів» торкнулася важливих питань, відповіді на які будуть корисні для всіх медпрацівників та медпрацівниць, незалежно від профілю.
Переглянути цей допис в Instagram
Лікарка гінекологиня-ендокринологиня Тетяна Осауленко розповіла про інфекції, що передаються статевим шляхом і особливості діагностики та лікування в ЛГБТ-людей.
Переглянути цей допис в Instagram
Ендокринологиня-терапевтка Анастасія Галецька розповіла про трансгендерний перехід та роль лікаря у ньому.
А психологиня Богдана Валігура допомогла розібратися у особливостях спілкування з ЛГБТ-пацієнтами.
Переглянути цей допис в Instagram
Для тих, хто планує «вихід з шафи»
Нещодавно команда онлайн-порталу з сексуальної освіти «Вперше» провела одразу два вебінари на чутливі та важливі теми, про які ми вже розповідали. На додачу вони підготували поради для тих, хто готується до камінг-ауту — та опублікувала їх у інста-пості.
Найголовніше, що тобі потрібно знати: немає єдиного правильного способу, як і перед ким це робити, все залежить від тебе, твоєї ситуації та твоїх рідних. Тому, перш ніж робити такий важливий крок, потрібно відповісти самому собі на питання: чому я хочу це зробити? Чому саме зараз, а не місяць чи рік тому? Кому я хочу відкритись: друзям, одногрупникам, однокласникам, колегам, батькам, рідним? Від відповідей буде залежати твоя стратегія. І також зрозумій для себе, який ти хочеш камінг-аут — різкий чи поступовий?
Переглянути цей допис в Instagram