ВІЛ, як і раніше, є серйозною проблемою громадського здоров’я, яка стосується мільйонів людей у ​​всьому світі.

За останні десятиліття було досягнуто суттєвого прогресу, але важливих глобальних цілей, намічених на 2020 рік, досягнуто не було.

Роз’єднаність, нерівність та недотримання прав людини – вади суспільства, через які триває глобальна криза в галузі охорони здоров’я. Поширення COVID-19 посилює проблеми, пов’язані з нерівністю, і заважає надавати людям, які живуть з ВІЛ, необхідні послуги, що робить їхнє життя ще важчим.

Тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у 2021 році: «Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД». ВООЗ і партнери роблять особливий наголос на тому, щоб ніхто не залишився поза увагою, вказуючи на посилення дисбалансу щодо доступу до основних послуг з ВІЛ.

ВООЗ закликає світових лідерів та громадян 1 грудня закликати до боротьби з нерівністю та охоплення основними послугами з ВІЛ тих, хто їх не отримує.

Джерело: ВООЗ

У цей день ми хочемо закликати вас зробити тест на ВІЛ. Тестування на ВІЛ в Україні безкоштовне! Це можна зробити у будь-якому закладі охорони здоров’я.

У нас в Гендер Зед  працює проєкт профілактики ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом для гомо- та бісексуальних чоловіків* та інших чоловіків, що практикують секс з чоловіками. Деталі можна дізнатися тут.

Чому профілактика ВІЛ так важлива для чоловіків, які практикують секс із чоловіками? Можна прочитати тут.

А також хочемо нагадати про важливі матеріали, які виходили у нашій рубриці «Здоров’я» протягом цього року:

Міфи та факти щодо ВІЛ-інфекції

Що робити, якщо у вас виявлено ВІЛ?

Як жити з ВІЛ-інфекцією повноцінно: блог Уляни Супрун

Формула U = U: як вона допоможе зупинити ВІЛ?

Знати про ВІЛ та про свій статус – це найважливіше, що ви можете зробити у цей день.